Preloader

خط توليد طعم دهنده غذايي

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار مشابه
  3. خط توليد طعم دهنده غذايي
ماريناد فرآورده نميه حفظ شده اي است که به کمک اسيدهاي خوراکي  نظير اسيد استيک، نمک و نگهداري فرآورده در محلي سرد ، از رشد و نمو ميکروارگانيسم هاي عامل فساد مواد غذايي و فعاليت آنزيم ها جلوگيري به عمل مي آيد. 

ماريناد ماهي در قرن 17 نقش مهمي در اقتصاد غذايي مردم اروپاي شمالي داشته است. بيشترين توسعه در توليد ماريناد ماهي بين کشورهاي اروپايي، مربوط به کشور آلمان مي باشد. 

خط توليد اين فرآورده نسبتا ساده بوده و نياز به سرمايه گذاري کلان ندارد. بنابراين با دستيابي به فن آوري توليد اين محصول مي توان اقدام به راه اندازي کارگاه هاي کوچک تا کارخانجات بزرگ توليد ماريناد نمود. از ماريناد به عنوان غذاي اصلي انسان، به صورت پيش غذا و گاهي به عنوان چاشني غذا استفاده مي شود. در بعضي موارد از ماريناد در تهيه سالاد نيز استفاده مي گردد.

به منظور توسعه صنايع تبديلي ، افزايش درآمد و سهم اشتغال بخش و توايد محصولي آماده مصرف با امکان ايجاد طيف گسترده اي از طعم ها براي ذائقه هاي مختلف ، مي توان بخشي از توليدات ماهي قزل آلا را درتوليد ماريناد که از فرآورده هاي با ارزش افزوده بالا و ارزآور شيلاتي است مصرف نمود.

اهداف:

  • توليد محصول جديد آماده مصرف و ايجاد ارزش افزوده
  • تنوع بخشي به فرآورده هاي آبزيان با امکان ايجاد طعم هاي بسيار متنوع از ماهي قزل آلا
  • رونق اقتصادي و افزايش اشتغال زايي در کشور

دامنه کاربرد:

طرز تهيه و دستورالعمل اين محصول قابل ارائه به صاحبان صنايع فرآوري آبزيان ، رستوران ها و همچنين آشپزخانه هاي تهيه غذاي خانگي در استان هاي شمالي و جنوبي کور مي باشد.

همچنين قابليت توليد اين محصول حتي از ماهيان ريز اندام (دريايي و پرورشي) ، ميتوان در مناطق ساحلي و غير ساحلي کشور به ترويج توليد صنعتي و ايجاد مشاغل خانگي با اين فرآورده اقدام نمود.

روش کار:

ماهي با درجه تازگي مناسب با شتسشوي اوليه و قطع سر و دم و تخليه امعاء و احشاء به قطعات مورد نظر برش داده شده بين 1 تا 3 ساعت ذر محلول آب و نمک 15 درصد قرار مي گيرد. سپس با خارج کردن از محلول وارد محلول سرکه ، آب و نمک و ادويه هاي معطر با در صد مشخص و ثابت با دماي 70 درجه سانتي گراد پخت اوليه مي گردد.

در آخر ماهي ها بعد از پخت همراه با گلپر و سبزيجات معطر در ظروف شيشه اي بسته بندي شده و در د ماي يخچال نگهداري مي شود. مدت مصرف اين محصول کمتر از يک هفته است.

اين محصول با توجه به ذائقه مشتري قابليت شيرين، ترش ، شور بودن را دارد.

توليد اين محصول داراي نکات ريزي است که از علاقمندان درخواست مي گردد حتما در دوره هاي آموزشي شرکت نمايند. 

نکات مهم:

نمک مورد استفاده چگونه باشد؟

ph مورد نظر محلول ها بين چه طيفي باشد؟

ابزار مورد نياز اين خط توليد چيست؟

 تگ ها :


ارسال نظر

 
 
 

نظرات

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

درباره کارگستر

موسسه آموزشی کارگستر از سال 1386 در استان البرز(کرج) به شماره ثبت 1063 به عنوان برگزارکننده دوره های آموزش مهارتی بخش کشاورزی و منابع طبیعی تاسیس گردیده.این موسسه با توجه به نیاز بخش کشاورزی به آموزش های مهارتی فعالیت خویش را در زمینه ی  اجرای دوره های مهارتی که شبیه به آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد,شروع و مشغول فعالیت در سطح استان البرز و کشور می باشد
همچنین  تمام مربی های این موسسه دارای هم اطلاعات آکادمیک و تخصصی در رشته های مورد نظر هستند  و هم  به صورت میدانی دارای تجربه کاری می باشند. 
شعار موسسه کارگستر خود اشتغالي است. 
 

تماس با کارگستر

آدرس دفتر : کرج، میدان شهدا، ساختمان سلوک، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس : 02632285541

فکس : --

موبایل مدیریت : 09124644323


پست های الکترونیکی :

piruzmohammadkhani@gmail.com
ml09305659252@gmail.com

گالری کارگستر

بازدیدهای امروز : 106
بازدیدهای دیروز : 295
کل بازدیدها : 199220