Preloader

�������� ��������

  1. صفحه اصلی
  2. مقالات مشابه
  3. �������� ��������
چگونه نشاء را در زمين بکاريم؟

نکات مهم در خصوص کشت نشاء و انتقال به زمين هدف از کشت نشاء توليد گياهاني است که تکثير آنها توسط بذر دشوار مي باشد. در واقع به دليل زودرسي محصول ، غابليت کمتر علف هاي هرز و مصرف کمتر بذر، کشت نشاء صورت مي گيرد.

اين روش باعث افزايش بازدهي ، بهره وري بهتر از منابع و مديريت بهتر آب و تغذيه ، مديريت نشاء در گلخانه ، کاهش زمان رشد گياه در مزرعه و مقاومت در برابر بيماري ها مي شود. نشاء داخل محفظه سيني ، نشاء ريشه لخت و نشاء گلداني از انواع نشاء مورد استفاده جهت کشت مي باشند.

با توجه به نوع گياه و شرايط لازم جهت کاشت آن بايد تصميم گرفت که گياه به صورت نشاء و يا مستقيم کشت شود. قابل ذکر است در بعضي گياهان مانند گندم به دليل تراکم بالا، کشت نشاء آن مقرون به صرفه نيست و يا در گياهاني مانند هويج که ريشه عمودي دارند ، امکان توليد و کشت آن وجود ندارد.تگ ها :


ارسال نظر

 
 
 

نظرات

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

درباره کارگستر

موسسه آموزشی کارگستر از سال 1386 در استان البرز(کرج) به شماره ثبت 1063 به عنوان برگزارکننده دوره های آموزش مهارتی بخش کشاورزی و منابع طبیعی تاسیس گردیده.این موسسه با توجه به نیاز بخش کشاورزی به آموزش های مهارتی فعالیت خویش را در زمینه ی  اجرای دوره های مهارتی که شبیه به آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد,شروع و مشغول فعالیت در سطح استان البرز و کشور می باشد
همچنین  تمام مربی های این موسسه دارای هم اطلاعات آکادمیک و تخصصی در رشته های مورد نظر هستند  و هم  به صورت میدانی دارای تجربه کاری می باشند. 
شعار موسسه کارگستر خود اشتغالي است. 
 

تماس با کارگستر

آدرس دفتر : کرج، میدان شهدا، ساختمان سلوک، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس : 02632285541

فکس : --

موبایل مدیریت : 09124644323


پست های الکترونیکی :

piruzmohammadkhani@gmail.com
ml09305659252@gmail.com

گالری کارگستر

بازدیدهای امروز : 96
بازدیدهای دیروز : 830
کل بازدیدها : 314024