Preloader

معرفي بزهاي شيري

  1. صفحه اصلی
  2. مقالات مشابه
  3. معرفي بزهاي شيري
نژاد آلپاين:

آلپاين يکي از مشهورترين نژاد هاي بز در جهان است که زادگاه آن کشور فرانسه است. بز نژاد آلپاين نيز داراي ميزان شيردهي بالاست و نسبت به تغييرات محيطي بسيار مقاوم و سازگار است. اين نژاد يکي از بهترين و خوشمزه ترين شيرهاي بز در جهان را داراست که براي توليد انواع فرآورده هاي لبني مورد استفاده قرار مي گيرد.

در سال هاي اخير نژاد بزهاي آلپاين به کشورهاي ديگر نيز وارد شده است و باعث به وجود آمدن نژادهاي جديدي از آن شده است که به اختصار آن ها را معرفي مي کنيم.

نژاد آلپاين آمريکايي: اين بزها از ترکيب دو نژاد آلپاين هاي فرانسوي و آمريکايي به وجود آمده است. اين بزها بزرگ جثه ، قوي و بسيار شيرده هستند و به همين دليل براي پرورش و تجارت بسيار مناسب اند.

نژاد آلپاين انگليسي: بزهاي آلپاين انگليسي در رنگ هاي سياه و سفيد هستند . 
آنها از نژاد بزهاي گريزون سوئيس نشئت گرفته اند. آنها به دليل توليد شير زياد مشهورند.

مشخصات رفتاري :

بزهاي نژاد آلپاين، به دليل زندگي در شرايط کوهستاني مقاوم، چالاک و با قدرت پياده روي و کوه پيمايي مثال زدني هستند و مي توانند از صخره هاي شيب دار کوه هاي بلند بالا بروند و از مراتع آن استفاده کنند. از ويژگي هاي برجسته اين نژاد، سازگاري بالا با روش هاي گوناگون پرورش از جمله سيستم بسته صنعتي است. اين نژاد توانايي بالايي در شيردهي دارد و در بين نژادهاي شيري قدرت سازگاري مناسبي با محيط دارد.

خصوصيات توليد مثلي :

معمولا دو قلوزا هستند.

خصوصيات توليد و شيرواري:

متوسط توليد شير بزهاي آلپاين در 305 روز بيش از 600 تا 700 ليتر شير است. 

کمتر از 50 سال پيش اصلاح نژادي آلپاين با هدف افزايش شيردهي اين بزها از طريق تلقيح مصنوعي آغاز شد. نگهداري از بز آلپاين بسيار آسان است و به شرايط خاصي نياز ندارد و به همين دليل پرورش اين بز هزينه هنگفتي نياز ندارد.

نژاد مورسيا:

خصوصيات رفتاري:

اين نژاد اهلي با سرزمين هاي نيمه بياباني گرم و خشک جنوب شرقي اسپانيا سازگاري مناسبي پيدا کرده و توانسته است بزرگترين توليد کننده در اين شرايط آب و هوايي باشد. گله هاي نژاد مورسيا در زمين هاي سخت چرا مي کنند و ضريب تبديل خوبي دارند. 

خصوصيات توليد مثلي:

نوع آميزش: غير فصلي

سن بلوغ: 7 تا 8 ماهگي 

نرخ توليد مثل : 180 تا 220 درصد.

چند قلوزا

 تگ ها :


ارسال نظر

 
 
 

نظرات

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

درباره کارگستر

موسسه آموزشی کارگستر از سال 1386 در استان البرز(کرج) به شماره ثبت 1063 به عنوان برگزارکننده دوره های آموزش مهارتی بخش کشاورزی و منابع طبیعی تاسیس گردیده.این موسسه با توجه به نیاز بخش کشاورزی به آموزش های مهارتی فعالیت خویش را در زمینه ی  اجرای دوره های مهارتی که شبیه به آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد,شروع و مشغول فعالیت در سطح استان البرز و کشور می باشد
همچنین  تمام مربی های این موسسه دارای هم اطلاعات آکادمیک و تخصصی در رشته های مورد نظر هستند  و هم  به صورت میدانی دارای تجربه کاری می باشند. 
شعار موسسه کارگستر خود اشتغالي پايدار است. 
 از سال 1400 موسسه زير نظر فني حرفه اي استان البرز همچنان فعال مي باشد.
 

تماس با کارگستر

آدرس دفتر : کرج، میدان شهدا، ساختمان سلوک، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس : 02632285541

فکس : --

موبایل مدیریت : 09124644323


پست های الکترونیکی :

piruzmohammadkhani@gmail.com
ml09305659252@gmail.com

گالری کارگستر

بازدیدهای امروز : 431
بازدیدهای دیروز : 1563
کل بازدیدها : 562450