Preloader

تغذیه بلدرچین

  1. صفحه اصلی
  2. مقالات مشابه
  3. تغذیه بلدرچین
بخش قابل ملاحظه ای از هزینه ها در پرورش بلدرچین مربوط به هزینه خوراک می باشد و بری رسیدن به حداکثر بهره وری و رشد و تولید مثل مناسب همیشه باید دان از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت و متناسب با نیاز پرنده آماده و د راختیار آنها قرار داده شود.

بیشترین اقلام مصرفی در جیره بلدرچین انواع دانه غلات مثل ذرت، گندم و جو و کنجاله ها ، پودر گوشت ، خرده برنج ، سبوس و... می باشد.به منظور استفاده بهینه ازخوراک در جیره و تامین نیاز متناسب با رشد و تولید بلدرچین پیشنهاد می شود دان به صورت کرامبل در استارتر و پلت در رشد و پایانی استفاده شود. پلت نمودن دان کیفیت و ارزش غذایی آن را 2 تا 3 درصد افزایش می دهد و همچنین باعث کاهش بار میکروبی و کاهش ریخت و پاش و ضایع شدن آن می گردد. از دیگر اقدامات ضروری در تغذیه طیور، ثبت اطلاعات مربوز به مصرف دان می باشد.

میزان نیاز به مواد مغذی:

نیاز به مواد مغذی با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع و سن گله متفاوت می باشد. بنابراین وظیفه یک پرورش دهنده به روز و متخصص تغذیه این است که فرمول دان را بگونه ای تنظیم نماید که تحت هر شرایط ، مواد مغذی مورد نیاز به طور کامل در اختیار گله قرار گیرد. برای این کار باید اطلاعات کافی از کیفیت مواد اولیه و میزان مواد مغذی درآنها در دست باشد، سپس با توجه به میزان احتیاج گله به مواد مغذی ، قیمت مواد اولیه و قیمت تما شده محصول نهایی گوشت و تخم نسبت به تنظیم فرمول خوراک اقدام نمود.

توصیه هایی در مورد خوراک دان:

دسترسی به غذا در ساعات اولیه ورورد جوجه برای رسیدن به رد مطلوب مهم است. عدم دسترسی به مواد مغذی علاوه بر کاهش رشد و تولید ، مانع از پاسخ مناسب سیستم ایمنی به واکسیناسیون میگردد و تهایتا در میزان مقاومت بدن نسبت به بیماری ها در تمام طول زندگی تاثیر می گذارد. مواد مغذی تشکیل دهنده جیره بلدرچین شامل پروتئین ، کربوهیدرات، چربی ، مواد معدنی ، ویتامین ها و آب می باشد.تگ ها :


ارسال نظر

 
 
 

نظرات

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

درباره کارگستر

آموزشگاه فني و حرفه اي کارگستر با مجوز رسمي از سازمان فني و حرفه اي استان البرز و شماره ثبت 1063 
زمينه فعاليت:
1- آموزش رشته هاي کشاورزي با ارائه مدرک فني و حرفه اي 
2- خريد و فروش محصولات توليدي کارآموزان
3- اجرا تخصصي رشته هاي گلخانه، دامپروري و زراعت وزنبورداري
4- تهيه طرح هاي توجيهي براي اخذ وام  و مجوزات رسمي
آموزش به بيش از 15000 کارآموز، اجراي 1000 پروژه مشاغل خانگي، کوچک و نيمه صنعتي بخشي از اعتبارات ماست.

تماس با کارگستر

آدرس دفتر : کرج، میدان شهدا، ساختمان سلوک، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس : 02632285541

فکس : --

موبایل مدیریت : 09124644323


پست های الکترونیکی :

piruzmohammadkhani@gmail.com
ml09305659252@gmail.com

گالری کارگستر

بازدیدهای امروز : 333
بازدیدهای دیروز : 513
کل بازدیدها : 791701