Preloader

آموزش نگهداری و معرفی گیاهان مناسب خانه های تاریک

  1. صفحه اصلی
  2. مقالات مشابه
  3. آموزش نگهداری و معرفی گیاهان مناسب خانه های تاریک




 

 

 

 

 

 گیاهان کم نور اغلب به عنوان گونه های کسل کننده  تصور می شوند.

با این حال برخی از افراد فکر می کننئ که گیاهان درخشان ، رنگارنگ در شرایط کم نور و سرپوشیده دور از دهن است.

 

7 گیاه کم نور برای هر اتاق در خانه

 

 

1- پتوس توانایی شکوفایی در هر اتاق خانه ای را دارد ، بنابراین یکی از بهترین گیاهان کم نور است ، به شرط آنکه در صورت خشک شدن خاک از آفتاب کامل نگهداری شود و سیراب شود.

 

 

2- گیاه  شامادوارا : این گونه خاص از گیاهان کم نور در دوره ویکتوریا بسیار محبوب بود و همچنین با نام "Chamaedorea Elegans" شناخته می شود. با منشاء مکزیک ، این گیاه جسورانه در شرایط کم نور رشد بسیار خوبی می کند و می تواند تا 1 متر به بال ارتفاع داشته باشد . خاک سطحی وقتی کاملا خشک شد باید آبیاری گردد به خصوص در زمستان از آّبیاری بیش اندازه آن پرهیز کنید.

  

3- زاموفیلیا :

اگر می خواهید گوشه تاریکی در خانه یا محل کارتان را روشن تر کنید ، گیاه  زاموفیلیا یک سرمایه گذاری عالی از انواع گیاهان کم نور و گیاهانی است که می تواند در هر دو گوشه تاریک و حتی در بی آبی مقاومت کند. این گیاه بومی آفریقا نیز با نام "Zamioculcas Zamiifolia" شناخته می شود و در نور فلورسنت نیز شکوفا می شود. این گزینه برای کسانی که غالباً مسافرت می کنند ، قادر به تحمل شرایط خشک است  آبیاری  را تا خشک شدن سطح خاک نداشته باشید.

 

 

4- سرخس یا پرسیاوش

در اواخر دهه 1800 کشف شد ، سرخس های بوستون از گیاهان کم نور محبوب هستند و اغلب برای تزئین خانه های شیک استفاده می شوند. Nephrolepis Exaltata دارای برگ های قوسی شکل  به رنگ سبز روشن است که کاملاً مناسب کوزه یا سبد است. در صورت امکان ، سعی کنید هنگام خشک شدن خاک ، به آنها آب های خیلی سرد یا گرم ندهید . در طول زمستان ، برای به حداقل رساندن ریزش برگ ، مهم است که اغلب برگ هایش را هرس کنید.

5- آگلونما

Aglaonema قرمز طی چند سال گذشته نقش مهمی در طراحی داخلی داشته است و به همین ترتیب ، یکی از محبوب ترین گیاهان تا به امروز است. این گیاه با داشتن برگهای چشمگیر و قرمز ، صورتی و سبز چشمگیر ، این گیاه کم نور است که برای درخشان تر شدن حتی کسل کننده ترین اتاق ها تضمین می شود. این گونه همچنین می تواند در خاک خشک زنده بماند که این امر گزینه ای عالی برای باغبان  تازه مشغول به کار است . آبیاری را بعد از خشک شدن سطح خاک انجام دهید.

 

6- اسپاتی فیلوم یا لیلی صلح

دقیقاً همانطور که از نام آن پیداست ، این نمونه به همان راحتی که می توان از آن مراقبت کرد ، بسیار زیباست. این گیاه کاشت کم نور شاخ و برگهای سبز براق و گلهای خالص گل را نشان می دهد که روی ساقه های بلند و زیبایی قرار دارد. از نظر زیبایی شناسی هم از شکوفه و هم از شکوفه دلپذیر است و غالباً با نام گیاه شناسی آن - Spathiphyllum - از آن یاد می شود. صلح لیلی می تواند ارتفاع چشمگیر داشته باشد و برای کسانی که به دنبال یک خانه کوچک نسبتاً نامساعد هستند ، یک انتخاب ایده آل است. آّیاری بیش از اندازه باعث ریزش و عدم گل دهی آن می شود. جابجایی نداشته باشد.

7-پیچک انگلیسی

8- گندمی

9- سانسوریا

 

 

 

 



تگ ها :


ارسال نظر

 
 
 

نظرات

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

درباره کارگستر

       

موسسه کارگستر از سال 1386 در استان البرز(کرج) به شماره ثبت 1063 این افتخار را دارد که در استان البرز (کرج) در زمینه برگزاری دوره ه های آموزشی رشته های کشاورزی مانند : پرورش بلدرچین، مرغ بومی، بوقلمون، طیور و پرندگان زینتی و غیره همچنین دررشته های دامپروری مانند : پرورش دام سنگین، دام سبک، شترمرغ و.... همچنین در رشته های شیلات مانند: پرورش ماهیان سرد آّبی و گرمابی ، زالو، قورباغه و... همچنین در رشت های باغبانی و زراعت مانند : کشت گلخانه ای سبزی و صیفی ، کشت زعفران زمینی و گلخانه ای، کشت گیاهان دارویی و.... همچنین در رشته های حشره شناسی مانند : پرورش ملخ و عقرب شروع به فعالیت نموده است .

 مدیریت موسسه آتیه نگاه سبز کارگستر  توسط مهندس پیروز محمدخانی :

<

تماس با کارگستر

آدرس دفتر : کرج، میدان شهدا، ساختمان سلوک، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس : 02632285541

فکس : --

موبایل مدیریت : 09124644323


پست های الکترونیکی :

piruzmohammadkhani@gmail.com

گالری کارگستر

بازدیدهای امروز : 332
بازدیدهای دیروز : 570
کل بازدیدها : 193938